پیشتازان صنعت فراز ارتباط

شرکت پیشتازان صنعت فراز ارتباط در سال ۱۳۹۵ به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه فناوری زعیم  شروع به فعالیت نموده است. با در نظر گرفتن سوابق قبل از تفکیک، این مجموعه بیش از ۴۵ سال سابقه در حوزه طراحی و تولید محصولات الکترونیک و مخابرات، تحقیق و توسعه، پیاده‌سازی و اجرای پروژه‌های مختلف ارتباطی و رادیویی دارد. حضوری درخشان در متن صنایع و نقاط حساس کشور، با بهره‌گیری از کادر مدیریتی مجرب، محققین و کارشناسان فنی توانمند منتج به اجرای پروژه‌های گوناگون صنایع مخابرات، نفت، گاز و پتروشیمی، انرژی و … شده است.

شرکت فراز ارتباط با بیش از ۳۶۰ نیروی مجرب فارغ‌التحصیل از معتبرترین دانشگاه‌های کشور و دنیا، از نظر ساختار سازمانی در قالب بخش‌های خدمات مشتریان، اندازه‌گیری رادیویی، منابع سازمانی و مرکز تحقیقات بین‌دانشگاهی، یکی از قوی‌ترین شرکت‌های تحقیق و توسعه دانش بنیان حوزه الکترونیک و مخابرات کشور است.

این شرکت با برخورداری از آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته، سایت‌های تست و کالیبراسیون بی‌نظیر کشور، توانایی تست، ارزیابی و اخذ استانداردهای لازم را برای کلیه محصولات تولیدی دارا است.

شتاب‌دهنده فیریک

شتاب‌دهنده فیریک از جمله مهمترین زیرمجموعه‌های شرکت فراز می‌باشد و به عنوان یک مرکز نوآوری و تحقیقات بین‌دانشگاهی فعالیت می‌کند. مرکز نوآوری و تحقیقات بین‌دانشگاهی فراز (FIRIC) پل واسط بین صنعت و دانشگاه بوده و به عنوان شتاب‌دهنده حوزه الکترونیک و مخابرات کشور، توسط معاونت علمی ریاست جمهوری انتخاب و معرفی شده است. استراتژی اصلی این مرکز، تقویت جایگاه شرکت در رقابت بین‌الملل (در پاسخ به چالش‌های جهانی) و کمک به تربیت نسل بعدی متخصصین و محققین ماهر با همکاری صنایع ممتاز و دانشگاه‌های برتر است.